Etsel » Specials » Schaatsen
ETSEL - VOOR JODEN EN NOACHIEDEN

Het schaatsseizoen (2016-2017) - uitslagen langebaan

Het schaatsseizoen (2016-2017) - uitslagen langebaan Het schaatsseizoen 2016-2017. Wat staat er op het programma? Tot nu toe bekend: Wereldbeker 1 Harbin (CHN) 11-13 november 2016, Wereldbeker 2 Nagano (JPN) 18-20 november 2016, Wereldbeker 3 Astana (KAZ) 2-4 december 2016, Wereldbeker 4 Heerenveen (NED) 9-11 december 2016, KPN NK Afstanden 28-30 december 2016, EK sprint en allround Heerenveen (NED) 6-8 januari 2017, KPN NK Allround 20-22 januari 2017, KPN NK Sprint 20-21 januari 2017, Wereldbeker 5 Berlijn (DUI) 27-29 januari 2017, WK afstanden Gangneung (ZKO) 8-12 februari 2017 WK sprint Calgary (CAN) 25-26 februari 2017, WK allround Hamar (NOR) 3-5 maart 2017, Wereldbeker 6 (Finale) Tsjeljabinsk (RUS) 10-12 maart 2017

Overzicht van de belangrijkste toernooien voor het langebaanschaatsen 2016-2017

  • KNSB Cup in Groningen 28-30 oktober 2016
    • 500 meter: Ronald Mulder 35,25 - 500 meter: Marrit Leenstra 38,87
    • 1000 meter: Kai Verbij BR 1.09,54 - 1000 meter: Jorien ter Mors BR 1.16,36
    • 1500 meter: Sven Kramer BR 1.46,88 - 1500 meter: Jorien ter Mors BR 1.58,54
    • 5000 meter: Sven Kramer BR 6.20,40 - 3000 meter: Ireen Wüst BR 4.07,65
    • 10000 meter: Sven Kramer BR 13.07,63 - 5000 meter: Carlijn Achtereekte 7.06,49
    • Massastart 20 ronden: Evert Hoolwerf 60 pnt - Massastart 15 ronden: Irene Schouten 60 pnt
  • Wereldbeker 1 Harbin (CHN) 11-13 november 2016
    • 1ste 500 meter: Roman Kretsj (Kaz) 35,07 - 1ste 500 meter: Nao Kodaira 38,00
    • 2de 500 meter: Pavel Koelizjnikov 34,98 - 2de 500 meter: Nao Kodaira 38,04
    • 1000 meter: Kjeld Nuis 1.09,58 - 1000 meter: Heather Bergsma (VS) 1.15,94
    • 1500 meter: Sven Kramer 1.46,79 - 1500 meter: Heather Bergsma 1.57,00
    • 5000 meter: Sven Kramer 6.21,60 - 3000 meter: Martina Sábliková 4.08,26
    • Ploegenachtervolging 8 ronden: Nederland (Kramer,De Vries,Roest) 3.45,33 - Ploegenachtervolging 6 ronden: Nederland (Wüst,Leenstra,De Jong) 3.04,01
    • Massastart 16 ronden: Lee Seung-hoon (ZKo) 60 pnt - Massastart 16 ronden: Ivanie Blondin (Can) 60 pnt
  • Wereldbeker 2 Nagano (JPN) 18-20 november 2016
    • 500 meter: Nico Ihle 34,82 - 500 meter: Nao Kodaira 37,75
    • 1000 meter: Kjeld Nuis 1.08.46 - 1000 meter: Heather Bergsma 1.14,81
    • 1500 meter: Joey Mantia 1.45,43 - 1500 meter: Heather Bergsma 1.55,29
    • 5000 meter: Sven Kramer 6.15,17 - 3000 meter: Martina Sábliková 4.03,57
    • Ploegenachtervolging 8 ronden: Nederland (Sven Kramer, Jorrit Bergsma en Douwe de Vries) 3.42,65 - Ploegenachtervolging 6 ronden: Nederland (Antoinette de Jong, Marrit Leenstra en Marije Joling) 2.58,69
    • Massastart 16 ronden: Jorrit Bergsma 62 pnt - Massastart 16 ronden: Kim Bo-reum 60 pnt
    • Teamsprint: Canada 1.20,52 - Team sprint: Japan 1.27,79
  • Wereldbeker 3 Astana (KAZ) 2-4 december 2016
    • 1ste 500 meter: Daidai Ntab 34,52 - 1ste 500 meter: Yu Jing 37,85
    • 2de 500 meter: Roeslan Moerasjov 34,52 - 2de 500 meter: Yu Jing 37,64
    • 1000 meter: Vincent De Haître 1.08,90 - 1000 meter: Miho Takagi 1.15,25
    • 1500 meter: Denis Joeskov 1.45,50 - 1500 meter: Miho Takagi 1.56,36
    • 5000 meter: Peter Michael 6.21,58 - 3000 meter: Martina Sábliková 4.02,90
    • Ploegenachtervolging 8 ronden: Japan 3.44,10 - Ploegenachtervolging 6 ronden: Japan 2.57,75
    • Massastart 16 ronden: Andrea Giovannini 65 punten - Massastart 16 ronden: Ivanie Blondin 60 punten
  • Wereldbeker 4 Heerenveen (NED) 9-11 december 2016
    • 500 meter: Roeslan Moerasjov (Rus) 34,50 - 500 meter: Nao Kodaira (Jap) 37,69
    • 1000 meter: Kjeld Nuis 1.08,21 - 1000 meter: Heather Bergsma (VS) 1.14,61
    • 1500 meter: Kjeld Nuis 1.45,11 - 1500 meter: Ireen Wüst 1.55,34
    • 10000 meter: Jorrit Bergsma 12.52,20 - 5000 meter: Martina Sábliková (Tsj) 6.57,64
    • Ploegenachtervolging 8 ronden: Noorwegen 3.42,43 - Ploegenachtervolging 6 ronden: Japan 2.59,51
    • Massastart 16 ronden: Joey Mantia (VS) 60 pnt - Massastart 16 ronden: Kim Bo-reum (ZKo) 60 pnt
    • Team sprint: Verenigde Staten 1.19,97 - Team sprint: Japan 1.27,55
  • KPN NK Afstanden 28-30 december 2016
    • 500 meter: Daidai Ntab 34,80 - 500 meter: Jorien ter Mors 38,48
    • 1000 meter: Kai Verbij 1.08,22 - 1000 meter: Jorien ter Mors 1.15,15
    • 1500 meter: Sven Kramer 1.45,82 - 1500 meter: Ireen Wüst 1.57,19
    • 5000 meter: Sven Kramer 6.14,17 - 3000 meter: Ireen Wüst 4.02,31
    • 10.000 meter: Jorrit Bergsma 12.52,34 - 5000 meter Carien Kleibeuker 6.58,78
    • massastart: Gary Hekman 60 pnt - massastart: Irene Schouten 60 pnt
  • EK sprint en allround Heerenveen (NED) 6-8 januari 2017
  • uitslagen sprint
    • 1ste 500 meter: Ronald Mulder 34,87- 1ste 500 meter: Olga Fatkoelina (Rus) 38,16
    • 2de 500 meter: Ronald Mulder 35,08 - 2de 500 meter: Olga Fatkoelina (Rus) 38,07
    • 1ste 1000 meter: Kjeld Nuis 1.08,77 - 1ste 1000 meter: Jorien ter Mors 1.15,58
    • 2de 1000 meter: Kjeld Nuis 1.08,85 - 2de 1000 meter: Jorien ter Mors 1.14,88
    • winnaar algemeen klassement: Kai Verbij 139.230 punten - winnaar algemeen klassement: Karolina Erbanová 152.180 punten
  • uitslagen allround
    • 500 meter: Sindre Henriksen (Noo) 36,30 - 500 meter: Ireen Wüst 39,26
    • 1500 meter: Denis Joeskov (Rus) 1.46,54 - 1500 meter: Ireen Wüst 1.56,57
    • 5000 meter: Sven Kramer 6.10,58 - 3000 meter: Ireen Wüst 4.03,93
    • 10.000 meter: Sven Kramer 13.06,30 - 5000 meter: Martina Sábliková (Tsj) 6.57,47
    • winnaar algemeen klassement: Sven Kramer 148.699 punten - winnaar algemeen klassement: Ireen Wüst 161.125 punten
  • KPN NK Allround 20-22 januari 2017
    • 500 meter: Koen Verweij 36,45 - 500 meter: Jorien ter Mors 38,59 (uit het toernooi gestapt vanwege ziekte)
    • 1500 meter: Patrick Roest 1.46,36 - 1500 meter: Yvonne Nauta 1.58,20
    • 5000 meter: Jan Blokhuijsen 6.20,68 - 3000 meter: Yvonne Nauta 4.06,65
    • 10.000 meter: Erik Jan Kooiman 13.07,06 - 5000 meter: Carlijn Achtereekte 7.00,78
    • eindklassement: Jan Blokhuijsen 150.219 punten - eindklassement: Marije Joling 163.449 punten
  • KPN NK Sprint 20-21 januari 2017
    • 1ste 500 meter: Jan Smeekens 34,85 - 1ste 500 meter: Sanneke de Neeling 38,88
    • 1ste 1000 meter: Hein Otterspeer 1.09,44 - 1ste 1000 meter: Ireen Wüst 1.15,73
    • 2de 500 meter: Dai Dai Ntab/Jan Smeekens 34,94 - 2de 500 meter: Floor van den Brandt 38,78
    • 2de 1000 meter: Ronald Mulder 1.09,14 - 2de 1000 meter: Ireen Wüst 1.15,76
    • eindklassement: Ronald Mulder 139.555 punten - eindklassement: Ireen Wüst 154.225 punten
  • Wereldbeker 5 Berlijn (DUI) 27-29 januari 2017
    • 1ste 500 meter: Nico Ihle (Dui) 34,83 - 1ste 500 meter: Nao Kodaira (Jap) 37,43
    • 2de 500 meter: Roeslan Moerasjov (Rus) 34,81 - 2de 500 meter: Nao Kodaira (Jap) 37,57
    • 1ste 1000 meter: Kjeld Nuis 1.08,25 - 1ste 1000 meter: Heather Bergsma (VS) 1.15,42
    • 2de 1000 meter: Kai Verbij 1.09,08 - 2de 1000 meter: Heather Bergsma (VS) 1.15,08
    • 1500 meter: Kjeld Nuis 1.45,94 - 1500 meter: Ireen Wüst 1.55,85
    • 5000 meter: Ted-Jan Bloemen (Can) 6.15,84 - 3000 meter: Ireen Wüst 4.01,77
  • WK afstanden Gangneung (ZKO) 8-12 februari 2017
    • 500 meter: Jan Smeekens 34,58 - 500 meter: Nao Kodaira 37,13
    • 1000 meter: Kjeld Nuis 1.08,26 - 1000 meter: Heather Bergsma 1.13,95
    • 1500 meter: Kjeld Nuis 1.44,36 - 1500 meter: Heather Bergsma 1.54,09
    • 5000 meter: Sven Kramer 6.06,82 (wereldrecord op zeeniveau) - 3000 meter: Ireen Wüst 3.59,05
    • 10.000 meter: Sven Kramer 12.38,89 NR - 5000 meter: Martina Sábliková 6.52,38
    • Ploegenachtervolging: Nederland (Bergsma, Blokhuijsen en De Vries) 3.40,66 - Ploegenachtervolging: Nederland (De Jong, Leenstra en Wüst) 2.55,85 NR
    • mass start: Joey Mantia 60 punten - mass start: Kim Bo-reum 60 punten
  • WK sprint Calgary (CAN) 25-26 februari 2017
    • 1ste 500 meter: Ronald Mulder 34,18 NR - 1ste 500 meter: Nao Kodaira 36,75
    • 2de 500 meter: Ronald Mulder 34,08 NR - 2de 500 meter: Nao Kodaira 36,80
    • 1ste 1000 meter: Kjeld Nuis 1.06,61 NR - 1ste 1000 meter: Nao Kodaira 1.12,51
    • 2de 1000 meter: Kjeld Nuis 1.06,51 NR - 2de 1000 meter: Heather Bergsma (VS) 1.12,28 BR
    • winnaar algemeen klassement: Kai Verbij 136.065 WR - winnaar algemeen klassement: Nao Kodaira (Jap) 146.390 WR
  • WK allround Hamar (NOO) 4-5 maart 2017
    • 500 meter: Shota Nakamura (Jap) 36,00 - 500 meter: Miho Takagi (Jap) 38,15
    • 1500 meter: Denis Joeskov (Rus) 1.44,41 - 1500 meter: Ireen Wüst 1.55,49
    • 5000 meter: Sven Kramer 6.12,33 - 3000 meter: Martina Sábliková (Tsj) 4.02,21
    • 10.000 meter: Sven Kramer 13.10,45 - 5000 meter: Martina Sábliková (Tsj) 6.54,57
    • eindklassement: Sven Kramer 148.425 punten - eindklassement: Ireen Wüst 160.020 punten
  • Wereldbeker 6 (Finale) Stavanger (NOO) 10-12 maart 2017
    • 1ste 500 meter: Daidai Ntab 34,93 - 1ste 500 meter: Nao Kodaira (Jap) BR 37,14
    • 2de 500 meter: Daidai Ntab 34,72 - 2de 500 meter: Nao Kodaira (Jap) 37,24
    • 1000 meter: Kjeld Nuis 1.08,76 - 1000 meter: Heather Bergsma (VS) 1.14,86
    • 1500 meter: Kjeld Nuis 1.45,00 - 1500 meter: Heather Bergsma (VS) 1.54,92
    • 5000 meter: Jorrit Bergsma 6.17,74 - 3000 meter: Martina Sábliková (Tsj) 4.04,21
    • Ploegenachtervolging 8 ronden: Nederland (Bergsma,De Vries,E.Hoolwerf) 3.43,02 - Ploegenachtervolging 6 ronden: Japan (Oshigiri,M.Takagi,N.Takagi) 3.00,59
    • Massastart 16 ronden: Lee Seung-hoon (ZKo) 60 punten - Massastart 16 ronden: Irene Schouten 60 punten
    • Team sprint: Nederland (Smeekens,R.Mulder,Verbij) 1.20,55 - Team sprint: Nederland (v.d.Brandt,Das,Leenstra) 1.27,44

Nederlandse schaatsploegen in het seizoen 2016-2017

Lotto-Jumbo
  • Mannen: Alexis Contin (Fra), Gerben Jorritsma, Sven Kramer, Hein Otterspeer, Kjeld Nuis, Patrick Roest, Jan Smeekens, Douwe de Vries.
  • Vrouwen: Lotte van Beek, Sanneke de Neeling, Roxanne van Hemert.
  • Coach: Jac Orie.

Team Plantina
  • Mannen: Lucas van Alphen, Thomas Krol, Ronald Mulder, Daidai Ntab, Martijn van Oosten, Thijs Roozen, Pim Schipper, Kai Verbij, Koen Verweij.
  • Vrouwen: Reina Anema, Esther Kiel, Esmee Visser, Jorien Voorhuis, Linda de Vries, Annouk van der Weijden.
  • Coaches: Martin ten Hove, Gerard van Velde.

Team Clafis
  • Mannen: Jorrit Bergsma, Evert Hoolwerf, Erik Jan Kooiman, Niels Mesu, Simon Schouten, Arjan Stroetinga, Bob de Vries.
  • Vrouwen: Carien Kleibeuker, Heather Richardson-Bergsma (VS), Irene Schouten.
  • Coaches: Jillert Anema, Aart van der Wulp.

Team Afterpay
  • Vrouwen: Floor van den Brandt, Anice Das, Karolina Erbanova (Tsj), Annette Gerritsen, Letitia de Jong, Mayon Kuipers, Jorien ter Mors, Janine Smit, Bo van der Werff.
  • Coach: Dennis van der Gun.

Team Justlease.nl
  • Mannen: Jan Blokhuijsen, Marcel Bosker, Konrad Niedzwiedzki (Pol), Aron Romeijn, Jos de Vos.
  • Vrouwen: Antoinette de Jong, Melissa Wijfje, Ireen Wüst.
  • Coach: Rutger Tijssen.

Team Victorie
  • Mannen: Daniel Greig (Aus), Willem Hoolwerf, Jesper Hospes, Kars Jansman, Michel Mulder, Bart Swings (Bel), Sjoerd de Vries.
  • Vrouwen: Carlijn Achtereekte, Vanessa Bittner (Oos), Marije Joling.
  • Coach: Desly Hill.

Overzicht van de belangrijkste toernooien voor het langebaanschaatsen 2015-2016

  • 30, 31 oktober en 1 november 2015: Selectiewedstrijd voor World Cup Enschede (KNSB Cup)
    • 500 meter: Ronald Mulder 35,13/34,89 - Jorien ter Mors 38,75
    • 1000 meter: Kjeld Nuis 1.09,15 - Jorien ter Mors 1.15,95
    • 1500 meter: Gerben Jorritsma 1.47,50 - Marije Joling 1.59,08
    • 5000 meter: Jorrit Bergsma 6.18,40 - 3000 meter: Yvonne Nauta 4.09,90
    • 10000 meter: Erik Jan Kooiman 13.05,96 - 5000 meter: Carien Kleibeuker 7.06,69
    • Massastart 20 ronde: Arjan Stroetinga - Massastart 15 ronde: Irene Schouten
  • 13-15 november 2015: WB Calgary (Canada)
    • 1ste 500 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) 34,11 - 1ste 500 meter: Lee Sang-hwa (ZKo) 36,96
    • 2de 500 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) WR 34,00 - 2de 500 meter: Zhang Hong (Chi) 36,94
    • 1000 meter: GERBEN JORRITSMA 1.07,20 - 1000 meter: Heather Richardson (VS) WR 1.12,51
    • 1500 meter: Denis Joeskov (Rus) 1.41,88 - 1500 meter: Brittany Bowe (VS) WR 1.51,59
    • 5000 meter: SVEN KRAMER 6.08,61 - 3000 meter: Martina Sábliková (Tsj) 3.57,21
    • Ploegachtervolging 8 rondes: CANADA (Bloemen,Belchos,Donnelly) 3.39,32 - Ploegachtervolging 6 rondes: NEDERLAND (Leenstra,De Jong,Joling) 2.56,11
    • Team sprint: NEDERLAND (R.Mulder,Verbij,Groothuis) 1.18,79 - Team sprint: JAPAN (Kamiya,Tsuji,Kodaira) 1.26,82
    • Massastart 16 rondes: Bart Swings (Bel) 65 pnt - Massastart 16 rondes: Kim Bo-reum (ZKo) 60 pnt
  • 20-22 november 2015: WB Salt Lake City (Verenigde Staten)
    • 1ste 500 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) WR 33,98 - 1ste 500 meter: Zhang Hong (Chi) 36,57
    • 2de 500 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) 34,13 - 2de 500 meter: Zhang Hong (Chi) 36,82
    • 1000 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) 1.06,70 - 1000 meter: Brittany Bowe (VS) WR 1.12,18
    • 1500 meter: KJELD NUIS NR 1.42,14 - 1500 meter: Heather Richardson (VS) WR 1.50,85
    • 10000 meter: Ted-Jan Bloemen (Can) WR 12.36,30 - 5000 meter: Martina Sábliková (Tsj) 6.47,42
    • Team sprint: CANADA 1.17,75 - Team sprint: CHINA 1.24,65
    • Massastart 16 rondes: ARJAN STROETINGA 60 pnt - Massastart 16 rondes: IRENE SCHOUTEN 60 pnt
  • 4-6 december 2015: WB Inzell (Duitsland)
    • 1ste 500 meter: Gilmore Junio (Can) 34,86 - 1ste 500 meter: Lee Sang-hwa (ZKo) BR 37,33
    • 2de 500 meter: Artur Was (Pol) 34,65 - 2de 500 meter: Lee Sang-hwa (ZKo) 37,36
    • 1000 meter: KJELD NUIS BR 1.08,31 - 1000 meter: Brittany Bowe (VS) BR 1.14,01
    • 1500 meter: Denis Joeskov (Rus) BR 1.44,21 - 1500 meter: Brittany Bowe (VS) 1.54,68
    • 5000 meter: JORRIT BERGSMA 6.17,35 - 3000 meter: Martina Sábliková (Tsj) 4.03,18
    • Ploegenachtervolging 8 rondes: NEDERLAND (Blokhuijsen,Stroetinga,De Vries) BR 3.41,27 - Ploegenachtervolging 6 rondes: JAPAN (Oshigiri,Takagi,Takagi) BR 2.59,08
    • Massastart 16 rondes: Alexis Contin (Fra) 60 pnt - Massastart 16 rondes: IRENE SCHOUTEN 60 pnt
  • 11-13 december 2015: WB Heerenveen
    • 1ste 500 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) 34,48 - 1ste 500 meter: Lee Sang-hwa (ZKo) BR 37,59
    • 2de 500 meter: Roeslan Moerasjov (Rus) 34,67 - 2de 500 meter: Yu Jing (Chi) 37,84
    • 1000 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) BR 1.08,16 - 1000 meter: Brittany Bowe (VS) 1.14,49
    • 1500 meter: Joey Mantia (VS) 1.44,26 - 1500 meter: Heather Richardson (VS) 1.55,29
    • 5000 meter: SVEN KRAMER 6.14,99 - 3000 meter: Martina Sábliková (Tsj) 4.03,50
    • Ploegenachtervolging 8 rondes: NEDERLAND (Kramer,Bergsma,Blokhuijsen) 3.43,77 - Ploegenachtervolging 6 rondes: JAPAN (Kikuchi,Takagi,Takagi) BR 2.59,58
    • Teamsprint: CANADA (Junio,St.Jean,De Haitre) 1.19,75 - Teamsprint: NEDERLAND (Smit,Boer,Van den Brandt) 1.29,23
    • Massastart 16 rondes: ARJAN STROETINGA 63 pnt - Massastart 16 rondes: Misaki Oshigiri (Jap) 65 pnt
  • 27, 28 en 29 december 2015: NK afstanden Heerenveen
    • 500 meter: Kai Verbij 34,91/34,98/69.901 - 500 meter: Margot Boer 38,60/38,66/77.275
    • 1000 meter: Kjeld Nuis 1.08,24 - 1000 meter: Jorien ter Mors 1.15,17
    • 1500 meter: Kjeld Nuis 1.45,52 - 1500 meter: Jorien ter Mors 1.55,56
    • 5000 meter: Sven Kramer 6.11,34 - 3000 meter: Ireen Wüst 4.04,13
    • 10.000 meter: Sven Kramer 12.58,71 - 5000 meter: Carien Kleibeuker 6.58,88
    • massastart: Willem Hoolwerf 68 pnt - massastart: Irene Schouten 60 pnt
  • 9-10 januari 2016: EK allround Minsk (Wit-Rusland)
    • 500 meter: Denis Joeskov (Rus) 36,23 - 500 meter: Ida Njatun (Noo) 39,74
    • 1500 meter: Denis Joeskov (Rus) BR 1.45,18 - 1500 meter: Martina Sábliková (Tsj) BR 1.57,00
    • 5000 meter: SVEN KRAMER BR 6.19,17 - 3000 meter: Martina Sábliková (Tsj) BR 4.03,79
    • 10.000 meter: SVEN KRAMER BR 13.11,99 - 5000 meter: Martina Sábliková (Tsj) BR 6.58,44
    • winnaar algemeen klassement: SVEN KRAMER 150.102 punten - winnaar algemeen klassement: Martina Sábliková (Tsj) 161.455 punten
  • 22 en 23 januari 2016: NK sprint Heerenveen
    • 1ste 500 meter: Ronald Mulder 34,92 - 1ste 500 meter: Margot Boer 38,77
    • 1ste 1000 meter: Kai Verbij 1.09,12 - 1ste 1000 meter: Sanneke de Neeling 1.16,08
    • 2de 500 meter: Daidai Ntab 35,03 - 2de 500 meter: Margot Boer 38,74
    • 2de 1000 meter: Kai Verbij 1.09,14 - 2de 1000 meter: Marrit Leenstra 1.16,05
    • eindklassement: Kai Verbij 139.440 punten - eindklassement: Sanneke de Neeling 154.065 punten
  • 22, 23 en 24 januari 2016: NK allround Heerenveen
    • 500 meter: Peter Groen 36,65 - 500 meter: Antoinette de Jong 39,48
    • 1500 meter: Patrick Roest 1.46,84 - 1500 meter: Linda de Vries 1.58,21
    • 5000 meter: Jan Blokhuijsen 6.22,18 - 3000 meter: Annouk van der Weijden 4.04,07
    • 10.000 meter: Arjan Stroetinga 13.11,35 - 5000 meter: Annouk van der Weijden 7.04,55
    • eindklassement: Jan Blokhuijsen 150.901 punten - eindklassement: Antoinette de Jong 162.337 punten
  • 29-31 januari 2016: WB Stavanger (Noorwegen)
    • 1ste 500 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) BR 34,71 - 1ste 500 meter: Zhang Hong (Chi) BR 37,82
    • 2de 500 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) BR 34,52 - 2de 500 meter: Yu Jing (Chi) BR 37,63
    • 1ste 1000 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) BR 1.08,10 - 1ste 1000 meter: JORIEN TER MORS BR 1.14,52
    • 2de 1000 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) BR 1.08,10 - 2de 1000 meter: Brittany Bowe (VS) BR 1.14,35
    • 1500 meter: Denis Joeskov (Rus) BR 1.44,94 - 1500 meter: Martina Sábliková (Tsj) BR 1.55,44
    • 5000 meter: SVEN KRAMER BR 6.15,71 - 3000 meter: Martina Sábliková (Tsj) BR 4.00,08
  • 11-14 februari 2016: WK afstanden Kolomna (Rusland)
    • 500 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) 34,60/34,42/69.026 - 500 meter: Lee Sang-hwa,ZKo 37,42/37,43/74.859
    • 1000 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) BR 1.08,33 - 1000 meter: JORIEN TER MORS BR 1.14,73
    • 1500 meter: Denis Joeskov (Rus) BR 1.44,13 - 1500 meter: JORIEN TER MORS 1.53,92
    • 5000 meter: SVEN KRAMER BR 6.10,31 - 3000 meter: Martina Sáblíková (Tsj) 4.03,05
    • 10.000 meter: SVEN KRAMER BR 12.56,77 - 5000 meter: Martina Sáblíková (Tsj) BR 6.51,09
    • Ploegenachtervolging: NEDERLAND (Blokhuijsen,De Vries,Stroetinga) 3.40,04 - Ploegenachtervolging: NEDERLAND (De Jong,Leenstra,Wüst) 2.58,12
    • massastart: Lee Seung-hoon (ZKo) 60 pnt - massastart: Ivanie Blondin (Can) 62 pnt
  • 27-28 februari 2016: WK sprint Seoul (Zuid-Korea)
    • 1ste 500 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) BR 34,76 - 1ste 500 meter: Zhang Hong (Chi) 38,11
    • 2de 500 meter: Pavel Koelizjnikov (Rus) BR 34,63 - 2de 500 meter: Brittany Bowe (VS) 37,86
    • 1ste 1000 meter: KJELD NUIS BR 1.09,27 - 1ste 1000 meter: JORIEN TER MORS BR 1.15,09
    • 2de 1000 meter: KJELD NUIS BR 1.09,09 - 2de 1000 meter: Brittany Bowe (VS) 1.15,28
    • winnaar algemeen klassement: Pavel Koelizjnikov,Rus 139.245 punten - winnaar algemeen klassement: Brittany Bowe,VS 151.595 punten
  • 5-6 maart 2016: WK allround Berlijn (Duitsland)
    • 500 meter: Denis Joeskov (Rus) 35,84 - 500 meter: Miho Takagi (Jap) 38,94
    • 1500 meter: Sverre Lunde Pedersen (Noo) 1.46,24 - 1500 meter: IREEN WÜST BR 1.54,83
    • 5000 meter: SVEN KRAMER 6.14,13 - 3000 meter: Martina Sábliková (Tsj) BR 3.58,11
    • 10.000 meter: SVEN KRAMER BR 13.07,19 - 5000 meter: Martina Sábliková (Tsj) 6.52,57
    • eindklassement: SVEN KRAMER 148.995 punten - eindklassement: Martina Sábliková (Tsj) 159.042 punten
  • 11-13 maart 2016: WB-finale Heerenveen
    • 1ste 500 meter: Roeslan Moerasjov (Rus) 34,96 - 1ste 500 meter: Brittany Bowe (VS) 37,84
    • 2de 500 meter: RONALD MULDER 34,81 - 2de 500 meter: Brittany Bowe (VS) 37,64
    • 1000 meter: KJELD NUIS 1.08,94 - 1000 meter: Brittany Bowe (VS) 1.14,22
    • 1500 meter: Denis Joeskov (Rus) 1.45,39 - 1500 meter: Brittany Bowe (VS) 1.54,34
    • 5000 meter: SVEN KRAMER 6.11,44 - 3000 meter: Natalja Voronina (Rus) 4.08,15
    • Ploegachtervolging 8 rondes: NEDERLAND (Blokhuijsen,De Vries,Stroetinga) 3.42,28 - Ploegachtervolging 6 rondes: JAPAN (Oshigiri,Takagi,Takagi) BR 2.58,06
    • Team Sprint: NEDERLAND (R.Mulder,Groothuis,Verbij) 1.20,40 - Team Sprint: CHINA (Zhang,Yu,Li) 1.28,98
    • Massastart 16 rondes: Bart Swings (Bel) 68 pnt - Massastart 16 rondes: IRENE SCHOUTEN 60 pnt

Overzicht van de belangrijkste toernooien voor het langebaanschaatsen 2014-2015

  • NK afstanden 31 oktober - 2 november 2014
    • 500 meter: Jan Smeekens 35.02/34.85 - 500 meter: Margot Boer 38.31/38.39
    • 1000 meter: Kjeld Nuis 1:08.25 - 1000 meter: Marrit Leenstra 1:15.17
    • 1500 meter: Sven Kramer 1:46.14 - 1500 meter: Ireen Wüst 1:55.43
    • 5000 meter: Sven Kramer 6:16.60 - 3000 meter: Ireen Wüst 4:04.50
    • 10.000 meter: Jorrit Bergsma 12:59.16 - 5000 meter: Carien Kleibeuker 7:00.67
  • NK allround 27 - 28 december 2014
    • 500 meter: Koen Verweij 36.15 - 500 meter: Ireen Wüst 39.17
    • 1500 meter: Wouter olde Heuvel 1:46.39 - 1500 meter: Ireen Wüst 1:55.44
    • 5000 meter: Jorrit Bergsma 6:13.53 - 3000 meter: Ireen Wüst 4:02.27
    • 10.000 meter: Jorrit Bergsma 13:03.90 - 5000 meter: Carlijn Achtereekte 7:03.72
    • eindklassement: Sven Kramer 149.353 punten - eindklassement: Ireen Wüst 160.599 punten
  • EK allround 10-11 januari 2015
    • 500 meter: Koen Verweij 36.20 - 500 meter: Ireen Wüst 39.24
    • 1500 meter: Denis Yuskov 1:46.22 - 1500 meter: Ireen Wüst 1:56.05
    • 5000 meter: Sven Kramer 6:17.32 - 3000 meter: Martina Sáblíková 4:05.23
    • 10.000 meter: Sven Kramer 13:07.27 - 5000 meter: Martina Sáblíková 7:00.70
    • winnaar algemeen klassement: Sven Kramer 149.928 punten - winnaar algemeen klassement: Ireen Wüst 161.734 punten
  • NK sprint 17-18 januari 2015
    • 1ste 500 meter: Hein Otterspeer 35.53 - 1ste 500 meter: Thijsje Oenema 38.78
    • 1ste 1000 meter: Hein Otterspeer 1:10.24 - 1ste 1000 meter: Marrit Leenstra 1:17.81
    • 2de 500 meter: Michel Mulder 35.38 - 2de 500 meter: Thijsje Oenema 38.78
    • 2de 1000 meter: Hein Otterspeer 1:10.14 - 2de 1000 meter: Marrit Leenstra 1:17.72
    • eindklassement: Hein Otterspeer 141.380 punten - eindklassement: Thijsje Oenema 156.200 punten
    • massastart: Arjan Stroetinga - massastart: Irene Schouten
  • WK afstanden 12-15 februari 2015
    • 500 meter: Pavel Kulizhnikov 68.931 - 500 meter: Heather Richardson 75.332
    • 1000 meter: Shani Davis 1:08.57 - 1000 meter: Brittany Bowe 1:13.90
    • 1500 meter: Denis Yuskov 1:43.36 - 1500 meter: Brittany Bowe 1:54.27
    • 5000 meter: Sven Kramer 6:09.65 - 3000 meter: Martina Sáblíková 4:02.17
    • 10.000 meter: Jorrit Bergsma 12:54.82 - 5000 meter: Martina Sáblíková 6:52.72
    • Ploegenachtervolging: Nederland 3:41.40 - Ploegenachtervolging: Japan 3:01.53
    • massastart: Arjan Stroetinga - massastart: Irene Schouten
  • WK sprint 28 februari - 1 maart 2015
    • 1ste 500 meter: Pavel Kulizhnikov 34.56 - 1ste 500 meter: Brittany Bowe 37.59
    • 2de 500 meter: Pavel Kulizhnikov 34.68 - 2de 500 meter: Brittany Bowe 37.71
    • 1ste 1000 meter: Hein Otterspeer 1:08.93 - 1ste 1000 meter: Brittany Bowe 1:14.10
    • 2de 1000 meter: Pavel Kulizhnikov 1:09.06 - 2de 1000 meter: Brittany Bowe 1:14.50
    • winnaar algemeen klassement: Pavel Kulizhnikov 138.325 - winnaar algemeen klassement: Brittany Bowe 149.600
  • WK allround 7-8 maart 2015
    • 500 meter: Denny Morrison 34.98 - 500 meter: Heather Richardson 37.11
    • 1500 meter: Denis Yuskov 1:42.92 - 1500 meter: Ida Njåtun 1:52.71
    • 5000 meter: Sven Kramer 6:07.49 - 3000 meter: Martina Sáblíková 3:55.10
    • 10.000 meter: Sven Kramer 12:56.69 - 5000 meter: Martina Sáblíková 6:51.21
    • eindklassement: Sven Kramer 146.509 punten - eindklassement: Martina Sáblíková 157.717 punten
  • Worldcup wedstrijden (hele seizoen)
Schaatskalender 2016-2017 - WK allround 4-5 maart 2017

Schaatskalender 2016-2017 - WK allround 4-5 maart 2017

Het WK allround 2017 wordt op 4 en 5 maart 2017 in Hamar (Noorwegen) gehouden. In 2016 won Sven Kramer bij de mannen het WK. Bij de vrouwen was Martina Sáblíková de sterkste. Beiden zijn ook weer favo…
Schaatskalender 2016-2017 - World Cup schaatsen -wedstrijden

Schaatskalender 2016-2017 - World Cup schaatsen -wedstrijden

In het seizoen 2016-2017 worden zes World Cup wedstrijden gehouden. De zes World Cup wedstrijden zijn: Wereldbeker 1 Harbin (CHN) 11-13 november 2016, Wereldbeker 2 Nagano (JPN) 18-20 november 2016, W…
Schaatskalender 2016-2017 - EK allround/sprint 6-8 jan. 2017

Schaatskalender 2016-2017 - EK allround/sprint 6-8 jan. 2017

EK allround en sprint 2017 vindt plaats op 6-8 januari 2017 in Heerenveen. Het betreft een nieuwe opzet van een EK sprint en EK allround. Het EK 2016 is bij de mannen gewonnen door Sven Kramer. Bij de…
Schaatskalender 2016-2017 - WK sprint - 25-26 februari 2017

Schaatskalender 2016-2017 - WK sprint - 25-26 februari 2017

Op 25 en 26 februari 2017 wordt in Calgary het WK sprint gehouden. Regerend wereldkampioen bij de mannen is Pavel Kulizhnikov. Bij de vrouwen is regerend wereldkampioen Brittany Bowe. Zij doen dit jaa…
Schaatskalender 2016-2017 - NK afstanden 28-30 december 2016

Schaatskalender 2016-2017 - NK afstanden 28-30 december 2016

NK afstanden 2017. Deze vinden plaats op 28, 29 en 30 december 2016. Titelverdedigers zijn bij de mannen Kaj Verbij (500 meter), Kjeld Nuis (1000 meter), Kjeld Nuis (1500 meter), Sven Kramer (5000 met…
Schaatskalender 2016-2017 - NK allround 20-22 januari 2017

Schaatskalender 2016-2017 - NK allround 20-22 januari 2017

NK allround 2017. Deze vindt plaats tussen 20 en 22 januari 2017. Titelverdedigers zijn bij de mannen Jan Blokhuijsen en de vrouwen Antoinette de Jong. De wedstrijden worden door de NOS op televisie e…
Schaatskalender 2016-2017 - NK sprint 21-22 januari 2017

Schaatskalender 2016-2017 - NK sprint 21-22 januari 2017

NK sprint 2017. De wedstrijden worden op 21 en 22 januari 2017 verreden in Heerenveen. Titelverdedigers zijn bij de mannen Kai Verbij en bij de vrouwen Sannek de Neeling. De wedstrijden worden door de…
Schaatskalender 2016-2017 - WK afstanden 9-12 februari 2017

Schaatskalender 2016-2017 - WK afstanden 9-12 februari 2017

WK afstanden 9-12 februari 2017 in Gangneung (Zuid-Korea). Na de WK afstanden in Kolomna in 2016 strijden de schaatsers in 2017 opnieuw om eerste plekken op het WK afstand. Wie worden dit jaar kampioe…
Gepubliceerd door Etsel op 16-03-2008, laatst gewijzigd op 12-03-2017. Het auteursrecht van deze special ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.

Bronnen en referenties
  • Zie special
Schrijf mee!